Reklama

Reklama

Ukraińska armia: Rosja straciła dotąd prawie 31 tys. żołnierzy

Już prawie 31 tys. rosyjskich żołnierzy zostało wyeliminowanych przez Ukraińców, wynika z najnowszego raportu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych. Okupanci ponoszą też poważne straty w sprzęcie.

"Od początku inwazji na Ukrainę armia rosyjska straciła już około 30 950 żołnierzy, w tym około 100 w ciągu ostatniej doby, a także m.in. 1367 czołgów, w tym cztery w czwartek" - poinformował w piątek za pośrednictwem mediów społecznościowych Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Poprzedniego dnia agresor stracił też m.in. 14 systemów artyleryjskich, 14 dronów i 12 pojazdów opancerzonych - przekazano w komunikacie dowództwa ukraińskiej armii.

Z szacunków sztabu wynika, że łączne straty Rosji od początku inwazji wynoszą: 3366 pojazdów opancerzonych, 210 samolotów, 175 helikopterów, 661 systemów artyleryjskich, 207 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 95 systemów przeciwlotniczych, 2329 pojazdów i cystern, 13 jednostek pływających i 535 dronów.

Reklama

Największe straty w ciągu minionej doby Rosjanie ponieśli na kierunku bachmuckim w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy - dodał sztab.

Ukraińcy tracą do 100 żołnierzy dziennie

Codziennie ginie 60-100 żołnierzy ukraińskich i ok. 500 zostaje rannych - mówił kilka dni temu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z amerykańskim serwisem Newsmax.

- Sytuacja jest bardzo trudna. Żołnierze giną w działaniach bojowych - oznajmił prezydent.

Jak podkreślił, najtrudniejsza sytuacja panuje na wschodzie Ukrainy, w obwodach donieckim i ługańskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy