Reklama

Ukraińska armia: Oddziały rosyjskie spod Charkowa cofnęły się do Rosji

Armia rosyjska odniosła dotkliwe straty w rejonie Charkowa. Oddziały 25. samodzielnej brygady zmechanizowanej zdecydowały się na wycofanie na terytorium Rosji, gdzie mogą odzyskać pełną sprawność bojową - przekazał sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.

Oddziały te wycofały się na teren rosyjskiego obwodu biełgorodzkiego - podały służby prasowe sztabu generalnego na Facebooku.

Sztab ocenia, że wojska rosyjskie nadal podejmują wysiłki, by skoncentrować się na stworzeniu warunków do zajęcia Kijowa, Charkowa, Czernihowa, Sum, Mariupola i Mikołajewa. Próbują też osiągnąć granice administracyjne dwóch regionów na wschodzie Ukrainy: obwodu donieckiego i ługańskiego.

Częściowe przegrupowanie armii białoruskiej

Sztab zwraca też uwagę na "częściowe przegrupowanie" wojsk lądowych armii białoruskiej. W obwodzie brzeskim, w rejonie granicy z Ukrainą i na Polesu znajdują się oddziały w stanie gotowości bojowej.

Reklama

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. Kijów. Rosjanie ściągnęli brutalne jednostki

Jednak - według komunikatu - morale tych oddziałów jest niskie i "większość żołnierzy" nie chce "walczyć po stronie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama