Reklama

Reklama

Ukraińska armia: Dziewięć ataków w obwodach donieckim i ługańskim

Rosyjskie siły nie przestają prowadzić działań ofensywnych na wschodzie i kontynuują rakietowe i lotnicze uderzenia w obiekty wojskowej i cywilnej infrastruktury na Ukrainie - powiadomił Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Jak powiadomiono, Rosjanie prowadzą działania w Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim, w mieście trwają walki. Minionej doby na kierunku donieckim i ługańskim ukraińskie siły odparły dziewięć ataków.

Jak informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, trwają działania bojowe na kierunku słobodzkim (obszar północno-wschodniej Ukrainy, na północ od Donbasu i na wschód od Kijowa). Zaobserwowano kolumnę sprzętu z paliwem i amunicją przemieszczającą się w kierunku miejscowości Szypuwate. W odwrotnym kierunku trwa ewakuacja uszkodzonego sprzętu i uzbrojenia (do 100 jednostek).

"Siły rosyjskie ostrzeliwują pozycje ukraińskich wojsk wzdłuż całej linii frontu na kierunku donieckim z moździerzy i artylerii, wykorzystywane jest też lotnictwo" - podaje sztab.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Rosjanie prowadzą działania szturmowe w Siewierodoniecku

Główne wysiłki rosyjska armia skoncentrowała na kierunku Siewierodoniecka i Bachmutu w obwodzie donieckim.

"Przy wsparciu artylerii wróg prowadzi szturmowe działania w mieście Siewierodonieck, wzmocniono siły mobilizacyjną rezerwą 2. korpusu armijnego, w mieście trwają walki" - czytamy w raporcie.

ZOBACZ: Wpadka rosyjskiej propagandy. Chwalili się ostrzałem, zostali ostrzelani

"Na kierunku bachmuckim przy wsparciu artylerii wróg prowadzi ofensywę, nie odnosi sukcesu, wskutek ogniowego uderzenia ze strony ukraińskich sił wycofał się" - informuje sztab.

Siły rosyjskie próbują wziąć pod kontrolę odcinek lewego brzegu rzeki Doniec w okolicy miejscowości Staryj Karawan.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy: na kierunku donieckim i ługańskim ukraińskie siły odparły dziewięć ataków

Sztab ocenia, że tempo przemieszczania się wojsk rosyjskich podczas działań bojowych na kierunku donieckim jest niskie, co wynika z fizycznego osłabienia i złego moralno-psychologicznego stanu składu osobowego.

Według strony ukraińskiej rosyjscy wojskowi boją się sprzeciwu miejscowych mieszkańców, który - jak dodaje sztab - rośnie między innymi w obwodzie chersońskim, na południu Ukrainy. Dowództwo rosyjskie przemieszcza się z dużą liczbą ochrony, w kamizelkach kuloodpornych, w opancerzonych pojazdach. Mieszkańcy kontynuują opór.

Minionej doby na kierunku donieckim i ługańskim ukraińskie siły odparły dziewięć wrogich ataków.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy