Reklama

Reklama

Ukraińscy hakerzy w akcji. Zdobyli dane grupy Wagnera

Strona internetowa tzw. grupy Wagnera została zhakowana. Ukraiński minister transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow przekazał na Telegramie, że ukraińscy specjaliści IT zdobyli wszystkie dane osobowe najemników.

"Strona internetowa grupy Wagnera, która gromadzi rosyjskich przestępców na wojnie, została zhakowana przez Armię IT!" - napisał Fiodorow.

Dodał, że rząd Ukrainy posiada wszystkie dane osobowe najemników. "Każdy kat, morderca i gwałciciel zostanie surowo ukarany. Zemsta jest nieunikniona!" - zapewnił minister.

Wcześniej w poniedziałek w sieci pojawiło się wideo, w którym Jewgienij Prigożyn, oligarcha bliski prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, który osobiście pomaga rekrutować grupie Wagnera skazanych na kary więzienia przestępców.

Reklama

Walki grupy Wagnera z kadyrowcami

Wieczorem 17 września rosyjscy wojskowi otworzyli ogień na ulicach Chersonia. W mieście nie było wtedy alarmów przeciwlotniczych. Później władze okupacyjne oznajmiły, że prowadzono operację przeciwko ukraińskim grupom dywersyjnym. Armia ukraińska ze swej strony oceniła, że Rosjanie sami prowadzą teraz działania dywersyjne, których celem ma być zdyskredytowanie wojsk ukraińskich.

Z nagrań, które pojawiły się w sieci, przed starciami dochodziło do starć pomiędzy pomiędzy walczącymi dla Rosji oddziałami. Film pochodzi z hotelu w rosyjskim Woroneżu. Członek tzw. grupy Wagnera miał wdać się w kłótnię, a następnie zaatakować funkcjonariuszy Rosgwardii. Więcej TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama