Reklama

Ukrainia: "W końcu zdemobilizowany". Zginął współzałożyciel ministerstwa w RL

Zlikwidowano współzałożyciela separatystycznego Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego w tzw. Donieckiej Republice Ludowej (DRL) - powiadomiła agencja Unian. Siergiej Samoszkin pracował w Zarządzie Głównym Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, brał udział w "krymskiej wiośnie" i wojnie w Ukrainie.

Według informacji przekazanych przez ukraińską agencję, Siergiej Samoszkin pseudonim "Pirat" "został wyeliminowany przez ukraińskich żołnierzy. Informacje o śmierci potwierdził ukraiński wojskowy Anatolij Stefan na Telegramie. 

Siergiej Samoszkin brał udział w wojnie libańskiej, w Operacji Grona Gniewu w Libanie. Od 2005 roku był prorosyjskim działaczem. Uczestniczył w "krymskiej wiośnie", jak propaganda rosyjska nazywa nielegalne przyłączenie ukraińskiego Krymu do Federacji Rosyjskiej

Samoszkin w stopniu starszego porucznika brał udział w wojnie w Ukrainie, wspierając Rosję. "W końcu zdemobilizowany" - przekazał Anatolij Stefan. 

Reklama

Wojna w Ukrainie. Siły rosyjskie straciły prawie 90 tys. żołnierzy

Według danych Generalnego Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy, od początku wojny w Ukrainie do 27 listopada siły rosyjskie straciły 87310 żołnierzy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Ukraina | Doniecka Republika Ludowa | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy