Reklama

Reklama

Ukraińcy zniszczyli magazyn z rosyjską amunicją. Pokazano nagranie

W rejonie Bachmutu w obwodzie donieckim, gdzie trwają intensywne walki, Ukraińcy zniszczyli magazyny z rosyjską amunicją. W sieci pojawiło się nagranie z akcji. Najtrudniejsza sytuacja na froncie wschodnim, który pozostaje epicentrum wojny, panuje obecnie w rejonie Wuhłedaru, gdzie wojska rosyjskie próbują otoczyć siły ukraińskie.

93 brygada zniszczyła magazyny z rosyjską amunicją w rejonie Bachmutu - pisze agencja Unian. W zamieszczonym na swoim Facebooku artykule pokazano też nagranie z akcji:

Wojna na Ukrainie. Gdzie najtrudniejsza sytuacja?  

Rzecznik ukraińskiego Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewatyj ocenił w piątek, że najtrudniejsza sytuacja na froncie wschodnim, który pozostaje epicentrum wojny, panuje obecnie w rejonie Wuhłedaru, gdzie wojska rosyjskie próbują otoczyć siły ukraińskie.

- Od kilku dni trwają walki w rejonie miejscowości Pawliwka - opisywał Czerewatyj sytuację koło Wuhłedaru. - Sytuacja jest trudna, trwają boje pozycyjne (...). Nasze oddziały trzymają się tam i nie pozwalają przejść wrogowi tak, jak na całej linii frontu. Jednak tam właśnie na razie trwa najzacieklejsza i najbardziej intensywna wojna - powiedział rzecznik, cytowany przez portal ZA.UA. Pawliwka leży na południe od Wuhłedaru.

Reklama

Wojskowy podkreślił, że "front wschodni pozostaje głównym epicentrum wojny". Wyjaśnił, że są to szczególnie kierunki Bachmutu i Awdijiwki, "gdzie wróg kontynuuje agresywne działania szturmowe". - Rosjanie atakują z wszystkich rodzajów artylerii lufowej, systemów rakietowych, czołgów i moździerzy - opisywał Czerewatyj.

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Wałerij Załużny powiedział w czwartek, że na niektórych odcinkach frontu wojska rosyjskie trzykrotnie zwiększyły intensywność działań bojowych. Codziennie Rosjanie przeprowadzają tam do 80 ataków - dodał generał.

Reklama

Reklama

Reklama