Reklama

Reklama

Ukraińcy wyniszczają flotę rosyjskich dronów. Moskwie brakuje do nich części

Rosja traci drony. "Spada liczba dronów, którymi Rosja dysponuje, co wynika zarówno z ich utraty w walce, jak i braku części" - przekazało we wtorek brytyjskie ministerstwo obrony. Resort twierdzi też, że "utrudnia to Rosji prowadzenie działań zbrojnych na Ukrainie".

"5 września 2022 r. 'Osessa Journal' poinformował o 27 wylotach rosyjskich bezzałogowych statków powietrznych (UAV) na zachodnim brzegu Dniepru, w porównaniu do średnio 50 dziennie przez cały sierpień. 21 sierpnia 2022 r. siły ukraińskie poinformowały o zestrzeleniu trzech rosyjskich taktycznych UAV Orlan-10 w ciągu jednego dnia" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

"Rosja ma prawdopodobnie problemy z utrzymaniem zapasów"

"W ostatnich latach doktryna Rosji przypisuje coraz większą rolę UAV, zwłaszcza do wykrywania celów, w które może uderzyć jej artyleria. UAV mogą być podatne zarówno na efekty kinetyczne, gdy są bezpośrednio zestrzeliwane, jak i na zagłuszanie elektroniczne. W obliczu strat bojowych Rosja ma prawdopodobnie problemy z utrzymaniem zapasów UAV, co pogłębiane jest przez braki komponentów wynikające z międzynarodowych sankcji" - dodano.

Reklama

Przekazano też, że "ograniczona dostępność rozpoznawczych UAV prawdopodobnie pogarsza taktyczną świadomość sytuacyjną dowódców i coraz bardziej utrudnia rosyjskie operacje". 

Atak w obwodzie ługańskim

Ukraińskie wojska zaatakowały w ostatnich dniach rosyjskie pozycje w okupowanym mieście Kreminna w obwodzie ługańskim; w wyniku skutecznych uderzeń zginęło niemal 400 żołnierzy wroga - powiadomił w poniedziałek lojalny wobec Kijowa szef władz Ługańszczyzny Serhij Hajdaj.

Zniszczono kilka budynków, w których znajdowali się najeźdźcy, a także uszkodzono ponad 100 jednostek sprzętu wojskowego - relacjonował Hajdaj na antenie telewizji 1+1. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy