Reklama

Reklama

Ukraińcy w wieku 18-60 lat deportowani z Polski? MSZ: To dezinformacja

Pojawiające się w mediach społecznościowych wpisy, według których Ukraińcy w wieku 18-60 lat mają być deportowani z Polski, to dezinformacja - ostrzega Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W sieci pojawiaj się nie tylko wpisy sugerujące, że Ukraińcy w wieku 18-60 lat mają być deportowani z Polski do Ukrainy, oszuści publikują nawet rzekome dokumenty.

"Fotografie mające potwierdzić te tezy zostały sfałszowane, a przedstawione dokumenty są nieprawdziwe" - ostrzega Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze, a wpisy określa krótko: dezinformacja. 

Fala rosyjskiej propagandy przeciw Polsce 

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn wielokrotnie podkreślał, że fala rosyjskiej dezinformacji i propagandy przeciw Polsce i Ukrainie zalewa sieć. 

Reklama

- Kreml w szerzeniu kłamstw przeciwko Polsce wykorzystuje chętnie opinie prorosyjskich komentatorów z państw Zachodu. Pozwala to Rosji na kontynuowanie dezinformacyjnych ataków i wprowadzenie kolejnej fali nieprawdziwych, propagandowych tez przeciwko Polsce - ocenił Żaryn. 

Rosja szerzy także kłamliwe informacje na temat obecności polskiego wojska w Ukrainie. Propaganda popularyzowała m.in. fałszywy przekaz, według którego w maju miało dojść do rozmieszczenia w pobliżu Pawłogradu dwóch batalionów polskiej piechoty wyposażonej w amerykański sprzęt i gotowej do podjęcia działań na froncie.

Wojna w Ukrainie. Postawa Polski złości Kreml 

Solą w oku Rosji jest wsparcie, które - od momentu inwazji Rosji - popłynęło z Polski na Ukrainę. Nasz kraj jest liderem, jeśli chodzi o liczbę przyjętych uchodźców z Ukrainy. 

Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili na przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski ponad 4 mln osób - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy przyjechało 24,8 tys. osób.

Poniedziałek to 117. dzień wojny w Ukrainie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy