Reklama

Ukraińcy uderzyli na pozycje Rosjan. Płomienie i kłęby dymu nad miastem

Potężne eksplozje wstrząsnęły w poniedziałek wieczorem Nową Kachowką w okupowanym przez Rosjan obwodzie chersońskim. Ukraińcy zaatakowali skład amunicji okupanta. Ze zdjęć i nagrań, jakie trafiają do sieci, wynika, że skala zniszczeń jest duża. O dokładnych stratach wroga poinformowało Dowództwo Operacyjne "Południe".

Media informują, że potężny wybuch w rosyjskim składzie amunicji Nowej Kachowce nastąpił ok. godz. 22:20. Później słychać było kolejne eksplozje. Potężne płomienie i kłęby dymy miały unosić się nad miastem. Potwierdzają to zdjęcia, które pojawiły się w sieci.

"Wróg stracił 52 wyrzutnie rakietowe, haubicę Msta-B, moździerz, siedem jednostek pojazdów opancerzonych i samochodowych, a także magazyn amunicji w Nowej Kachowce" - poinformowało w raporcie ukraińskie Dowództwo Operacyjne "Południe".

Kolejny kontratak w Nowej Kachowce

To jeden z kolejnych takich kontrataków strony ukraińskiej. - Ponad 100 Rosjan zginęło, a około 200 zostało rannych w niedawnym ataku sił ukraińskich na rosyjskie magazyny w Nowej Kachowce - poinformował w niedzielę rzecznik władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk. Nowa Kachowka leży w okupowanym obwodzie chersońskim na południu Ukrainy.

Reklama

Bratczuk, którego cytowała agencja UNIAN, powiadomił, że celem ataku dokonanego w piątek, był punkt dowodzenia armii rosyjskiej i magazyn pocisków obrony przeciwlotniczej

O ataku na rosyjski magazyn rakiet przeciwlotniczych w Nowej Kachowce informowano także w piątek. Wówczas agencja UNIAN podała, że w ataku mogło zginąć i zostać rannych kilkadziesiąt osób. Przekazała także, że był to trzeci atak sił ukraińskich na te magazyny

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | wojna | Ukraina | atak | skład amunicji | nowa kachowka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy