Reklama

Reklama

Ukraińcy trafili w rosyjski czołg. Okupanci uciekali

Rosyjscy żołnierze musieli ewakuować się z czołgu trafionego ukraińskim pociskiem. Nagranie dokumentujące moment uderzenia opublikowały ukraińskie agencje i dziennikarze.

Udaną akcję zniszczenia czołgu na linii frontu przeprowadzili ukraińscy żołnierze z 79. Brygady Szturmowej Spadochroniarzy. Nagranie z drona opublikował m.in. dziennikarz Viktor Kowalenko.

Na filmie widać, jak czołg zostaje trafiony pociskiem i staje w płomieniach. Chwilę później z wnętrza maszyny wyskakują co najmniej dwie osoby i zaczynają uciekać.

"Zobaczcie jak działania ukraińskiego wojska zmuszają okupantów do doskonalenia umiejętności kaskaderskich" - skomentowali nagranie dziennikarze agencji UNIAN.

Rosną straty Rosjan. Porównywalne do strat w Afganistanie

Ostatniej dobry Rosjanie stracili około 150 żołnierzy, osiem czołgów i 25 pojazdów opancerzonych - poinformował w poniedziałek ukraiński Sztab Generalny Sił Zbrojnych.

Reklama

Od początku inwazji, okupanci stracili ok. 29 200 żołnierzy, 1293 czołgi, 3166 pojazdów opancerzonych, 204 samoloty i 170 helikopterów.

Brytyjskie ministerstwo obrony wskazało, że straty Rosyjskie w ciągu trzech miesięcy wojny na Ukrainie osiągnęły poziom porównywalny do strat ZSRR podczas dziewięciu lat wojny w Afganistanie.

Reklama

Reklama

Reklama