Reklama

Reklama

Ukraińcy skutecznie walczą z pomocą broni z Zachodu. Pocisk Javelin efektownie zniszczył rosyjski czołg

Wojna w Ukrainie trwa już niemal pięć miesięcy, a Ukraińcy bronią się zaciekle przed rosyjską agresją. Na ostatnio opublikowanym nagraniu widać, jak pocisk wystrzelony przez Ukraińców uderza z ogromną siłą w rosyjski czołg, powodując wielką kulę ognia i dymu. Do ataku miał zostać użyty pocisk Javelin, jeden z elementów broni przekazanej Ukrainie przez kraje zachodnie.

Jak podaje Daily Mail, Javelin jest szczególnie problematyczny dla czołgów, ponieważ uderzając z góry, niszczy najbardziej wrażliwą ich część. Do takiego zniszczenia doszło też w tym przypadku.

Wielka kula ognia

Na nagraniu widać rosyjski czołg stojący na drodze. Pocisk Javelin, spadając na czołg z góry, przemienia go w wielką kulę ognia, a w powietrze wylatują kłęby dymu.

Można zobaczyć, jak chwilę później drugi czołg, znajdujący się tuż za nim, zawraca.

Jak przekazuje ukraiński reporter Illia Ponomarenko na Twiterze, ostrzału dokonała 92. Dywizja Zmechanizowana.

Reklama

Pociski Javelin dobrym sposobem na spowolnienie Rosjan

Daily Mail donosi, że pociski Javelin są używane przez mobilne jednostki do niszczenia czołgów na odległość i są postrzegane przez Kijów jako jeden z najbardziej obiecujących sposobów spowolnienia rosyjskiego ataku.

Piątek to 149. dzień wojny. W ciągu prawie pięciu miesięcy od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę siły ukraińskie zniszczyły ponad 1700 rosyjskich czołgów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy