Reklama

Ukraińcy przyznają się do porażki. "Rosjanie opanowali dwie miejscowości"

Wojska rosyjskie opanowały dwie miejscowości: Łoskutiwkę i Raj-Aleksandriwkę. Szturmują także Syrotne i prowadzą działania przygotowawcze w celu forsowania rzeki Doniec - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W komunikacie dodano, że na Morzu Czarnym okręty rosyjskie nadal blokują żeglugę, a żołnierze rosyjscy "planują użycie ciężkich miotaczy ognia".

Rosjanie nadal dążą do przejęcia kontroli nad Siewierodonieckiem i prowadzą ofensywę, by okrążyć siły ukraińskie w rejonie sąsiedniego Lisiczańska.

W komunikacie na Facebooku Sztab podał, że wojska rosyjskie opanowały dwie miejscowości: Łoskutiwkę i Raj-Aleksandriwkę i szturmują Syrotne. Przeciwnik "prowadzi działania przygotowawcze w celu forsowania rzeki Doniec" - poinformował sztab.

Działania ofensywne siły rosyjskie prowadzą także w rejonie miejscowości: Zołote i Wowczojariwka.

"Okupanci planują użycie ciężkich miotaczy ognia"

"Na kierunku Słowiańska ugrupowania agresora koncentrują wysiłki na poprawieniu sytuacji taktycznej i wykryciu słabych miejsc w obronie naszych wojsk. Wróg stara się stworzyć warunki do wznowienia ofensywy w kierunkach Izium-Barwinkowe i Izium-Słowiańsk. W celu wzmocnienia oddziałów w rejonie miasta Izium przeciwnik przerzucił pododdziały pancerne w liczbie do dwóch. Okupanci planują zastosowanie ciężkich miotaczy ognia na kierunku Słowiańska" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Na kierunkach Kramatorska, Awdijiwki, Kurachowego - innych miast Donbasu - wojska rosyjskie nie prowadziły aktywnych działań. Przy tym, prowadzą ostrzały w celu angażowania tam obrony ukraińskiej i uniemożliwienia jej przerzucenia oddziałów na inne kierunki.

W kierunku Mikołajewa, ważnego portu na południu Ukrainy, Rosjanie rozlokowali w pewnych miejscach oddziały artyleryjskie. Na kierunku Krzywego Rogu poprawiają wyposażenie artyleryjskie swych pozycji.

Na Morzu Czarnym okręty rosyjskie nadal blokują żeglugę. "W gotowości do użycia broni rakietowej znajduje się w akwenie Morza Czarnego pięć okrętów przenoszących pociski typu Kalibr" - podano w oświadczeniu Sztabu Generalnego

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | Siewierodonieck | straty Ukrainy

Reklama

Reklama

Reklama