Reklama

Reklama

Ukraińcy próbują odzyskać kontrolę nad Siewierodonieckiem. Trwają walki

Wojska ukraińskie prowadzą walki o odzyskanie pełnej kontroli nad Siewierodonieckiem w obwodzie ługańskim - wynika z sobotniego komunikatu sztabu generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Na kierunku donieckim okupanci usiłują powstrzymać obrońców i obrończynie Ukrainy poprzez zakłócenie systemu logistycznego zabezpieczenia" - napisano w komunikacie sztabu.

Siły rosyjskie przeprowadziły cztery ataki z systemów rakietowych Toczka-U w okolicach miast Bachmut, Kramatorsk, Konstantynówka - obwód doniecki - i Lisiczańsk - obwód ługański. Doszło też do ataków rakietowo-lotniczych na Słowiańsk i Sołedar w obwodzie donieckim.

Na kierunku siewierodonieckim wojska rosyjskie ostrzeliwały z artylerii lufowej i wyrzutni rakietowych m.in. okolice miast Siewierodonieck, Lisiczańsk i Toszkiwka w obwodzie ługańskim.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Sytuacja na frontach

Według sztabu ukraińscy obrońcy zadają straty siłom rosyjskim na wszystkich kierunkach, gdzie trwają działania bojowe.

Na kierunku bachmuckim wojska rosyjskie atakowały m.in. w okolicach Torecka i Wrubiwki. W okolicach Doniecka siły rosyjskie ostrzelały kilka miejscowości, w tym Krasnohoriwkę, Marjinkę i wieś Wesełe. Na miejscowość Kurachowe przeprowadzono atak rakietowo-lotniczy.

Na kierunku charkowskim wojska rosyjskie próbują utrzymać zajęte pozycje i nieustannie atakują pozycje sił ukraińskich. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy