Reklama

Reklama

Ukraińcy prą do przodu. Zełenski o kolejnych sukcesach

Sześć tysięcy kilometrów kwadratowych terytorium okupowanego przez Rosjan - jak przekazuje Wołodymyr Zełenski, tyle od początku miesiąca odzyskała armia ukraińska. Prezydent dodał również, że postępy wojsk ukraińskich są kontynuowane. Od kilku dni Ukraińcy odnoszą znaczne sukcesy w przejmowaniu zajętych przez wojska rosyjskie terenów, co sprawia, że morale okupantów spadają.

- Od początku września do dzisiaj nasi bojownicy wyzwolili ponad sześć tysięcy kilometrów kwadratowych terytorium Ukrainy na południu i na wschodzie - powiedział Zełenski w swoim orędziu. Prezydent Ukrainy dodał również: - Postępy naszych wojsk są kontynuowane. 

Sukcesy armii ukraińskiej 

W ostatnich dniach ukraińskie wojsko odnosi duże sukcesy, zwłaszcza w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie.

Eksperci amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW) podkreślają, że szybka ukraińska kampania została dobrze zaplanowana i umiejętnie przeprowadzona. W najnowszym raporcie przekazują, że sądząc po zdjęciach satelitarnych Kyseliwki, z pozycji Rosjan zniknął sprzęt wojskowy. Pozostały tylko cztery pojazdy wojskowe, które mogą być niesprawne. 

Reklama

"Dostrzegalne wycofanie się rosyjskich wojsk z tej pozycji może zagrozić zdolności Rosjan do obrony północno-zachodnich przedmieść Chersonia i sugeruje, że siły rosyjskie na tym obszarze odczuwają bezpośrednie zagrożenie dla swoich pozycji" - ocenia ISW. 

Raport Instytutu Studiów nad Wojną zakłada również, że po udanej kontrofensywie armii ukraińskiej w obwodzie charkowskim, Rosjanom nie udaje się wzmacniać obrony na nowej linii frontu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy