Reklama

Reklama

Ukraińcy odzyskują kolejne miejscowości w obwodzie donieckim

Siły Zbrojne Ukrainy odzyskują nowe miejscowości w obwodzie donieckim. To efekt trwającej kolejny tydzień kontrofensywy, której skutki obserwować można na całej linii frontu - także na jego południowym odcinku.

Według najnowszych informacji z frontu armia ukraińska odnosi kolejne sukcesy w Donbasie. Na załączonej mapie widać postępującą kontrofensywę, dzięki której Rosjanie tracą okupowane od blisko ponad pół roku terytoria.

Jak wynika z opublikowanej we wtorek mapy, w ciągu ostatniej doby Siły Zbrojne Ukrainy kontynuowały postępy w okolicach miasta Łyman i odbiły Jarowę. To kolejne miejscowości, w których ukraińskie wojsko zawiesza żółto-błękitną flagę.

Wojna w Ukrainie. Ukraińcy odnoszą także sukcesy na froncie południowym

Zgodnie z treścią dziennego raportu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy z soboty, Rosjanie przygotowują nowe trasy, aby umożliwić sobie odwrót w kierunku chersońskim. 

Reklama

"W związku z udanymi działaniami Sił Zbrojnych Ukrainy, mającymi na celu likwidację wszystkich przepraw przez Dniepr na kierunku chersońskim, okupanci przygotowują nowe trasy odwrotu, dlatego w okolicach Kachowki Rosjanie zatopili dziewięć wagonów, w celu budowy kolejnej przeprawy przez Dniepr" - czytamy w raporcie Sztabu Generalnego. 

We wpisie czytamy również, że "potwierdzono likwidację ponad 180 Rosjan na froncie południowym. 10 września dokonano ataku na budynek przedsiębiorstwa Alcoresurs LLC, gdzie znajdował się personel i sprzęt wojskowy wroga". Jak dodano, przez pięć dni FSB i jednostki Gwardii Rosyjskiej przeszukiwały gruzy, aby odnaleźć ciała zmarłych, próbując ukryć straty.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy