Reklama

Reklama

Ukraińcy odbijają kolejne tereny. Potwierdzają to rosyjskie mapy

Rosjanie uciekają przed ukraińską armią odbijającą tereny w takim tempie, że nawet moskiewskie ministerstwo obrony nie jest w stanie tego ukryć. Przedstawiło mapy, z których niezależne media wyczytały, iż w obwodzie chersońskim linia frontu przesunęła się o 30 kilometrów - na korzyść broniącego się państwa. Ponadto Rosjanie nie okupują już regionu Charkowa, poza jednym jego skrawkiem.

Z map, które resort obrony w Moskwie zaprezentował we wtorek wynika, że wojsk Rosji nie ma w niemal całym obwodzie charkowskim, poza niewielkim obszarem w okolicach wsi Dworichne. Jeszcze dzień wcześniej atakujący twierdzili, iż w swoim władaniu mają wszystkie tereny tego regionu na wschód od rzeki Oskoł.

Oznacza to, że od 3 do 4 października ukraińskie wojsko wyzwoliło około dwóch trzecich terytoriów obwodu charkowskiego, które pozostawały w rękach Kremla - zauważają media ukraińskie oraz niezależni dziennikarze z Rosji.

Reklama

Sukcesy Ukraińców w obwodzie chersońskim. Linia frontu przesunęła się o 30 km

Na mapie moskiewskiego ministerstwa widać też, że na południu Ukrainy - w regionie Chersonia - linia frontu przesunęła się w tym samym czasie o około 30 kilometrów na południe.

"Ukraińska Prawda" dowodzi, że rosyjskie publikacje to najpewniej nie blef. Jak przypomina, we wtorek w sieci pojawiło się wiele nagrań z wyzwolonych osad w obwodach chersońskim i charkowskim. Wśród miejscowości, które wróciły pod opiekę Kijowa, są Archangielsk, Wielka Ołeksandriwka oraz Borowa.

Niezależna telegramowa "Agencja", publikująca treści niezależne od władz w Moskwie, wyliczyła, że w ciągu ostatniego tygodnia Rosja straciła 2750 kilometrów kwadratowych okupowanych terenów we wschodniej Ukrainie oraz około 1600 km2 w okolicach Chersonia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy