Reklama

Ukraińcy dotarli na szkolenia z obsługi Patriotów. Są w Fort Sill

Ukraińscy żołnierze są już w bazie wojskowej w Oklahomie, gdzie przeszkolą się z obsługi systemu obrony powietrznej Patriot - poinformował dowódca bazy Fort Sill Curtis King.

- Żołnierze armii ukraińskiej przybyli tutaj, do bazy wojskowej Fort Sill, aby rozpocząć szkolenie w zakresie obrony przeciwlotniczej - powiedział King w rozmowie z Fox News. - To szkolenie będzie koncentrować się na obsłudze i konserwacji systemu przeciwlotniczego Patriot - dodał.

Szkolenie w Oklahomie

10 stycznia amerykańskie ministerstwo obrony informowało, że szkolenie w Oklahomie ma objąć od 90 do 100 ukraińskich żołnierzy. - Dostarczenie Ukrainie Patriot przyczyni się do wzmocnienia ukraińskiej obrony powietrznej - mówił rzecznik Pentagonu, generał Pat Ryder.

Reklama

- Spodziewamy się, że szkolenie Ukraińców z tego złożonego systemu potrwa kilka miesięcy - wyjaśniała 10 stycznia Laura Cooper z Pentagonu.

Fort Sill kształci od ponad wieku

Fort Sill jest jednym z czterech podstawowych ośrodków szkoleniowych sił zbrojnych USA i siedzibą szkoły artylerii polowej, która kształci żołnierzy od ponad wieku.

USA dostarczą Ukrainie jedną baterię Patriot, która obejmuje sprzęt do wytwarzania energii, komputery, system kontroli oraz osiem wyrzutni. Bateria jest obsługiwana przez około 90 żołnierzy.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Fort Sill | USA | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy