Reklama

Ukraina zestrzeliła rosyjski samolot nad Kijowem

Ukraińskie siły zestrzeliły samolot wroga nad Kijowem w piątek we wczesnych godzinach porannych - poinformował Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. Samolot uderzył w budynek mieszkalny i spowodował pożar. Są ranni.

Nie wiadomo, czy samolot był załogowy. Anton Heraszczenko napisał w Telegramie, że płonie dziewięciopiętrowy budynek mieszkalny, w który uderzył samolot.

Władze miasta podały, że fragmenty samolotu spadły na inny budynek - dom jednorodzinny. Rano trwała jeszcze akcja ratunkowa. Kijów. Pocisk trafił w blok mieszkalny. Są ranni 


W wyniku trafienia fragmentów pocisku w 9-piętrowy budynek są ranni, a mieszkańcy byli ewakuowani w związku z pożarem i ryzykiem zawalenia budynku - informuje portal Hromadske, powołując się na władze miasta.

Hromadske podaje, że władze poinformowały o ośmiu osobach, które odniosły obrażenia.

Reklama

Kijów. Seria eksplozji

Wcześniej w Kijowie słyszano serię eksplozji, które według Heraszczenki były odgłosami strzelania do samolotu przez obronę przeciwlotniczą.

Jak podaje The Kyiv Independent, miejska obrona przeciwlotnicza skutecznie odparła atak, przechwytując kilka pocisków i strącając rosyjski samolot, prawdopodobnie dron, który spadł na blok mieszkalny we wschodnim Kijowie.

W czwartek nad ranem Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Obrona Kijowa miała informacje o planowanym w nocy ataku sił rosyjskich na miasto. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Anton Heraszczenko | Rosja | Ukraina | Kijów | wojna rosja ukraina

Reklama

Reklama

Reklama