Reklama

Reklama

Ukraina. Zdjęcia satelitarne zniszczonych miast. Widać sprzęt wojskowy i ostrzelane budynki

Firma Maxar Technologies udostępniła zdjęcia satelitarne pokazujące zniszczenia w rejonie miast Łyman i Popasna we wschodniej Ukrainie. Widać na nich zniszczone w efekcie ostrzału artyleryjskiego budynki i sprzęt wojskowy.

Ukraiński Sztab Generalny podał, że wojska rosyjskie próbują umocnić pozycje w rejonie Łymanu. Dodano też, że Rosjanie prowadzili ataki w rejonie Siewierodoniecka i Toszkiwki, w kierunku Bachmutu próbowali wyjść na tyły armii ukraińskiej i zakłócić jej połączenia logistyczne.

W kierunku Łymanu Rosjanie prowadzili ostrzały z moździerzy i systemów rakietowych w rejonie miejscowości Ozerne i Dibrowa. W pobliżu tej ostatniej przeprowadzili także atak lotniczy - czytamy w komunikacie, opisującym sytuację na froncie w sobotę rano. Jak podał szef region Paweł Kyryłenko miasto Łyman jest w większości pod kontrolą rosyjskich wojsk. 

Reklama

Sztab zapewnił, że szturm rosyjski w rejonie Siewierodoniecka Toszkiwki nie powiódł się i Rosjanie "odeszli na wcześniej zajmowane pozycje".

Zniszczenia widoczne z satelity

Najnowsze zdjęcia satelitarne udostępnione przez Maxar Technologies pokazują zniszczenia na wschodzie Ukrainy

Na zdjęciach z 25 maja widać zniszczone budynki, a także sprzęt wojskowy na drodze do miasta Łymań. Na kolejnych materiałach widać też zniszczenia w okolicy Popasnej po rosyjskim ostrzale artyleryjskim.  

Łyman znajduje się w obwodzie donieckim, natomiast Popasna - w ługańskim.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy