Reklama

Ukraina: Wślizgnęli się do miasta pomimo rosyjskiego ostrzału. Jest nagranie

Ukraińscy żołnierze prześlizgnęli się do samego serca Bachmutu. Na nagraniu widać, jak grupie wojskowych udaje się dostać do miasta pomimo ostrzału Rosjan. W mieście wciąż trwają zacięte walki, a Ukraina nie zamierza się poddać.

Nagranie pokazuje, jak ukraińscy żołnierze wślizgnęli się do Bachmutu. Ukraińska Straż Graniczna opublikowała film, na którym widać ostrzał rosyjskiej artylerii. Prawie każdy pojazd jadący z Konstantynówki w kierunku Bachmutu trafia pod ostrzał wroga.  

Jednak na nagraniu widać, że grupie wojskowych udało się przedostać do miasta mimo ostrzału.  

Trwa obrona Bachmutu

Rosyjskie wojska próbują przejąć Bachmut od sierpnia 2022 roku. W obwodzie donieckim trwają najcięższe i najkrwawsze walki. Pomimo ciągłego ostrzału, w mieście wciąż przebywają mieszkańcy. Ukraińskie wojsko próbuje odpychać natarcie wroga. Chce utrzymać miasto do momentu rozpoczęcia kontrofensywy. 

Reklama

Jak pokazują ostatnie trzy dni, dziś było 18 starć, a niedawno - 30 do 50. Ale wymaga to bardziej szczegółowej analizy - powiedział Serhij Czerewaty, rzecznik Wschodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy.

Czerewaty dodał, że Bachmut wciąż stanowi centrum walk. W ciągu minionej doby Rosjanie przeprowadzili 178 ostrzałów, w tym 40 na samo miasto. 

Z kolei brytyjskie ministerstwo obrony podało w najnowszej aktualizacji wywiadowczej, że rosyjska ofensywa na Bachmut w znacznej mierze przystopowała w wyniku wyniszczenia rosyjskich wojsk. Duże straty podczas obrony miasta poniosła też armia ukraińska - wskazał brytyjski resort.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja | Bachmut | obwód doniecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy