Reklama

Reklama

Ukraina: W walkach z Rosjanami zginął ochotnik z Kanady

Zginął kanadyjski ochotnik walczący w Ukrainie w pobliżu Bachmutu - podały we wtorek kanadyjskie media. Mężczyzna to były żołnierz i farmer z prowincji Saskatchewan w środkowej części kraju. To drugi obywatel tego kraju, który zginął na tej wojnie.

Według mediów Kanadyjczyk był w oddziale 12 zagranicznych ochotników, dziewięciu z nich zginęło podczas misji w miniony weekend. Publiczny nadawca CBC podał, że rosyjskie wojska nasiliły ataki na Bachmut, gdzie pozostaje obecnie około 12 tys. mieszkańców, od dwóch miesięcy bez wody, elektryczności i gazu.

Wojna w Ukrainie. Na froncie zginął ochotnik z Kanady

Drugi Kanadyjczyk, który zginął w Ukrainie, był farmerem z Saskatchewan i żołnierzem - przez dwie tury służył w Afganistanie. CBC, która rozmawiała z rodziną zabitego, podała, że nie miał rodzinnych związków z Ukrainą, ale chciał pomóc. Wyjechał do Ukrainy w czerwcu.

Reklama

W lipcu w Ukrainie zginął Kanadyjczyk z Montrealu, który razem z dwoma Amerykanami i Szwedem znalazł się pod ostrzałem prowadzonym przez rosyjski czołg, obcokrajowcy uczestniczyli w operacji prowadzonej przez obronę terytorialną sił zbrojnych Ukrainy, znajdowali się w pobliżu Siwerska we wschodniej części obwodu donieckiego.

Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej. Zagraniczni ochotnicy walczą w Ukrainie od dawna

Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej został ogłoszony 27 lutego przez Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytra Kułebę. W celu dołączenia do Legionu, każdy ochotnik powinien kontaktować się z attaché obrony w ambasadzie Ukrainy w swoim państwie. Decyzja u otworzeniu nowej jednostki spotkała się z pozytywnym przyjęciem przez państwa zachodnie.

Zagraniczni ochotnicy od dawna walczą w szeregach obu stron. W konflikcie w Donbasie i Ługańsku brało udział ich około 600 z Hiszpanii, Francji, Serbii a nawet Brazylii. Wtedy jednak ich przybycie było bardziej spontaniczne. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy