Reklama

Ukraina: W okupowanym Szachtarsku płonie magazyn ropy

W tymczasowo okupowanym Szachtarsku w obwodzie donieckim zgłoszono pożar składu ropy. Informację tę podał do wiadomości publicznej tzw. szef administracji okupacyjnej Szachtarska Ołeksandr Szatow na Telegramie.

- W wyniku uderzenia pocisków zapaliły się zbiorniki ropy naftowej w mieście - powiedział Ołeksandr Szatow. Naoczni świadkowie i propagandowe media publikują nagrania z ogromnego pożaru.

Władze okupacyjne oskarżyły Siły Zbrojne Ukrainy o ostrzał miejsca - czytamy na portalu suspilne.media.

Ostrzał rosyjskiego magazynu

To nie pierwszy pożar w Szachtarsku - w środę 26 października ukraińskie siły przeprowadziły ostrzał tamtejszego rosyjskiego magazynu paliw. Lojalny wobec Kijowa doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko informował na Telegramie, że w wyniku skutecznego ataku doszło do pożaru co najmniej 12 cystern, które znajdowały się na stacji kolejowej.

Reklama

Efekty ostrzału zostały następnie zaprezentowane przez korespondenta rosyjskiej telewizji Rossija-24 Borisa Maksudowa. Pozwoliło to ukraińskim wojskom "dokończyć dzieła" i w czwartek zniszczyć kolejne cztery cysterny o pojemności 60 ton.

Podobny przypadek miał miejsce m.in. w sierpniu. Wówczas sztab rosyjskiej grupy Wagnera w okupowanej Popasnej w obwodzie ługańskim został ostrzelany po tym, gdy jeden z rosyjskich reporterów opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia z bazy.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Szachtarsk | Donbas | Ukraina | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy