Reklama

Reklama

Ukraina: Szajka okradająca wojsko rozbita. Akcja SBU

"Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zlikwidowała szajkę, która na dużą skalę kradła i sprzedawała kamizelki kuloodporne przeznaczone dla ukraińskich żołnierzy" - poinformowała w czwartek agencja Ukrinform, powołując się na wpis SBU na Telegramie.

Śledztwo wykazało, że spekulanci próbowali nielegalnie sprzedać ponad 1000 kamizelek kuloodpornych za łączną kwotę ponad 12 mln hrywien, czyli około 1,8 mln zł.

Wywiad przyłapał złodziei kamizelek

Kamizelki zostały wyprodukowane w Ukrainie przez jedną z organizacji społecznych i za pośrednictwem administracji wojskowej w obwodzie czerkaskim miały być przekazane żołnierzom. Tymczasem zamieszani w sprawę urzędnicy, zamiast przekazywać kamizelki ukraińskim wojskowym, starali się je sprzedać za pośrednictwem prywatnych podmiotów komercyjnych oraz sieci supermarketów.

Dzięki interwencji SBU w jednej z sieci handlowych udało się zabezpieczyć pewną partię kamizelek. Zostaną przekazane Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Reklama

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Obecnie prowadzone są działania operacyjno-śledcze mające na celu odnalezienie pozostałych kamizelek kuloodpornych, wyjaśniane są też okoliczności sprawy. 

Trwa poszukiwanie pozostałych osób zamieszanych w nielegalny proceder. 

Reklama

Reklama

Reklama