Reklama

Ukraina: Rosjanie ostrzelali blok mieszkalny. Wstrząsające nagranie z Dniepru

Co najmniej 40 osób zginęło, a ponad 75 zostało rannych w ataku rakietowym na budynek mieszkalny w Dnieprze. Rosjanie ostrzelali miasto w sobotę. Media społecznościowe obiegło dramatyczne nagranie z pierwszych minut ataku. Wideo mrozi krew w żyłach.

Rosyjskie rakiety spadły w sobotę na Dniepr w środowo-wschodniej części Ukrainy. Jeden z pocisków zniszczył blok mieszkalny. Najnowsze dane mówią o co najmniej 40 ofiarach.

W ataku ranne zostało 75 osób, w tym dzieci. Pod gruzami wciąż mogą być ludzie. Cały czas trwa próba odnalezienia 30 zaginionych.

- Rosjanie wykorzystali pocisk przeciwokrętowy Ch-22 - poinformowała ukraińska armia. - Ukraina nie dysponuje bronią zdolną do strącania tego typu rakiet - dodało Dowództwo Sił Powietrznych ukraińskiej armii na Facebooku.

Reklama

Rosjanie trafili w blok mieszkalny. Drastyczne nagranie

W poniedziałek media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące pierwsze minuty po ataku na Dniepr. Na filmie widać zniszczony budynek i płonące przed nim samochody. Mieszkańcy bloku próbują wydostać się na zewnątrz.

Film opublikowano na profilu "HD Dnipr" na Telegramie. W pewnym momencie nagrywający kieruje kamerę w stronę piętra zniszczonego budynku. Zobaczyć można tam kobietę stojącą na skraju bloku. Obok znajduje się - najpewniej - ciało mężczyzny, który zginął w wyniku ostrzału.

UWAGA! Film jest nieodpowiedni dla osób wrażliwych.

Dniepr: Rosjanie trafili w blok mieszkalny

Armia ukraińska ocenia, że pocisk, który trafił w blok w Dnieprze, doszczętnie niszcząc jeden z pionów z 72 mieszkaniami, został wystrzelony z rosyjskiego obwodu kurskiego. W 16-kondygnacyjnym bloku mieszkało około 1700 ludzi. W zniszczonym pionie mogło znajdować się nawet 200 osób.

Maksymalny zasięg pocisku Ch-22 wynosi do 600 km. W przypadku wystrzelenia ze znacznej odległości możliwe jest odchylenie od celu w granicach kilkuset metrów. Pocisk został zaprojektowany do rażenia celów na morzu i nazywany jest "zabójcą lotniskowców".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Dniepr | blok | atak | Rakieta

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy