Reklama

Reklama

Ukraina: Przerzucali mężczyzn za granicę. Zatrzymano ponad 60 osób

Ukraińska policja w ciągu czterech miesięcy wykryła 45 kanałów przerzutu mężczyzn w wieku poborowym z Ukrainy za granicę. W związku ze sprawą zatrzymano 63 podejrzanych zamieszanych w ten proceder.

Członkowie grupy przestępczej publikowali w mediach społecznościowych informacje o możliwości przerzutu za granicę i umawiali się z chętnym na spotkanie. Proponowali przeprawę przez rzekę łódką, pokonanie rzeki wpław w stroju nurka lub przeprawienie się na piechotę z ominięciem oficjalnych punktów granicznych.

Za swoje usługi szajka żądała od 1000 do 20 tys. dolarów od osoby. Według policji członkowie grupy uzyskali w ten sposób prawie 200 tysięcy dolarów.

Zatrzymano celnika i pogranicznika

Jak poinformowano, wśród zatrzymanych są obywatele innych państw, a także celnik i pogranicznik, którzy podczas przekraczania granicy nie wprowadzali dokumentów do systemu. Najwięcej podejrzanych zatrzymano w obwodzie zakarpackim, graniczącym z Polską, Słowacją, Węgrami i Rumunią, oraz w obwodzie czerniowieckim, graniczącym z Rumunią i Mołdawią.

Reklama

Powszechna mobilizacja na Ukrainie, ogłoszona przez władze w Kijowie w związku z rosyjską inwazją, obejmuje mężczyzn w wieku 18-60 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy