Reklama

Reklama

Ukraina. Przerwy w dostawie prądu. W windach w Kijowie pojawiły się "worki życia"

W prawie wszystkich regionach Ukrainy wprowadzono ograniczenia w zużyciu prądu. Mieszkańcy Kijowa nie będą mieli dostępu do niego przez osiem godzin na dobę. W windach pojawiły się tzw. worki życia, w przypadku utknięcia w nich z powodu braku prądu.

Ukraina po raz kolejny wprowadza "przerwy stabilizacyjne" w dostawie prądu. Ukrenergo informuje, że ograniczenia będą obowiązywały w prawie wszystkich regionach Ukrainy. 

Kijów podzielony na trzy grupy. W windach worki życia

Jeśli chodzi o Kijów, przerwy rozpoczęły się o 9:24. Miasto podzielono na trzy grupy. W każdej z nich prąd wyłączy się w innym czasie. Kijowianie mogą zapoznać się z grafikiem przerw w dostarczaniu prądu na stronie dostawcy energii elektrycznej. Po wpisaniu w odpowiednim okienku adresu pojawia się tygodniowy grafik wyłączeń.

W ciągu doby każdy użytkownik nie ma prądu przez około 8 godzin (dwa razy po cztery godziny). Te przerwy przypadają na wybrane przedziały godzinowe w ciągu całej doby: 8-12, 12-16, 16-20, 20-00.00 itd. 

Reklama

Ze względu na to, że czasem prąd znika nie o równej godzinie, w kijowskich windach zaczęły się pojawiać tzw. worki życia. Można w nich znaleźć wodę, przekąski, leki uspokajające, latarenkę i nawet zestaw do skonstruowania toalety turystycznej.

Ataki Rosjan i brak prądu

W sobotę armia rosyjska przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na terytorium Ukrainy. Ostrzelano obiekty infrastruktury krytycznej w różnych regionach kraju.

Jak poinformowało biuro prezydenta, w wyniku tych ataków około 1,5 mln ludzi pozostało bez prądu. Rosjanie zaatakowali, wykorzystując co najmniej 10 samolotów lotnictwa strategicznego Tu-160 i Tu-95 z obwodu rostowskiego. Wystrzelono 17 pocisków manewrujących Ch-101. Z okrętów na Morzu Czarnym przeprowadzono 16 ataków pociskami typu Kalibr.

Czytaj też: Dodatki do ogrzewania: Do kiedy można składać wnioski? Niektóre terminy już blisko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy