Reklama

Reklama

Ukraina: Potężna eksplozja w Ługańsku. Nie żyje prokurator Siergiej Gorenko

Siergiej Gorenko, prokurator samozwańczej separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej zginął w wyniku eksplozji, do której doszło w siedzibie prokuratury w Ługańsku. Śmierć poniosła także jego zastępczyni, Jekaterina Steglenko.

Ukraińskie media powołując się na doniesienia rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti przekazały, że w wyniku eksplozji, do której doszło w centrum Ługańska zginął Siergiej Gorenko - prokurator generalny samozwańczej, separatystycznej Ługańskiej Republiki Ludowej.

Doniesienia potwierdził także białoruski portal informacyjny NEXTA, który opublikował za pośrednictwem Twittera nagranie z miejsca zdarzenia.

Wkrótce poinformowano także, że w wyniku wybuchu w siedzibie prokuratury w Ługańsku zginęła także zastępczyni Gorenki, Jekaterina Steglenko.

Reklama

Trwa kontrofensywa na wschodzie Ukrainy

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) poinformował w najnowszym komunikacie z 16 września, że siły ukraińskie kontynuują kontrofensywę na wschodzie kraju, zwiększając presję na rosyjskie pozycje i szlaki logistyczne w obwodzie charkowskim, ługańskim i donieckim.

"Rosyjskim wojskom na wschodzie Ukrainy będzie prawdopodobnie ciężko utrzymać linię obrony, jeśli siły ukraińskie będą naciskały dalej na wschód" - ocenia ISW.

Think tank zwraca uwagę, że od początku inwazji na Ukrainę Kreml prawie na pewno wycofał dużą część żołnierzy z rosyjskich baz w państwach byłego ZSRR, co prawdopodobnie osłabiło rosyjskie wpływy w tych krajach.

"Wycofywanie wojsk z państw Azji Centralnej jest godne odnotowania w kontekście starć granicznych pomiędzy Kirgistanem a Tadżykistanem. W środę doszło do trzech incydentów z wymianą ognia między tadżyckimi i kirgiskimi strażnikami granicznymi, w których zginęły co najmniej dwie osoby" - zaznacza Instytut Studiów nad Wojną.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy