Reklama

Ukraina: Pod Bachmutem straż graniczna zestrzeliła rosyjski bombowiec Su-34

Pod Bachmutem (obwód doniecki) ukraińska straż graniczna zestrzeliła rosyjski bombowiec Su-34. W sobotniej informacji operacyjnej Siły Zbrojne Ukrainy podały, że na kierunkach Awdijiwki i Bachmutu Rosjanie aktywnie wykorzystują lotnictwo do wspierania grup naziemnych.

"Gdy rosyjski 'Su' znalazł się w strefie prawdopodobnego rażenia obok stanowisk żołnierzy Państwowej Straży Granicznej, kalkulacja MANPADS-u od razu na nim zadziałała" - napisał na Telegramie Andrij Caplijenko- ukraiński dziennikarz i reporter wojenny.

Określenie "MANPADS" oznacza lekki rakietowy pocisk przeciwlotniczy. 

Ukraińska straż graniczna potwierdziła zestrzelenie Su-34 we wpisie na Twitterze.

Su-34 to rosyjski wielozadaniowy bombowiec taktyczny. Zdolny jest do przenoszenia taktycznej broni jądrowej. 

Ataki na kierunkach Awdijiwki i Bachmutu

W sobotniej informacji operacyjnej Siły Zbrojne Ukrainy podały, że na kierunkach Awdijiwki i Bachmutu Rosjanie nadal prowadzą ataki i aktywnie wykorzystują lotnictwo do wspierania grup naziemnych.

Reklama

"W ciągu dnia okupanci przeprowadzili dwa ataki rakietowe i 10 nalotów oraz trzy naloty MLRS na pozycje naszych wojsk i osady na linii frontu. Obiekt infrastruktury cywilnej w mieście Kramatorsk został trafiony pociskiem" - napisano w poście.

"Nadal istnieje zagrożenie uderzeniami rakietowymi na obiekty systemu energetycznego i infrastruktury krytycznej na całym terytorium Ukrainy" - dodano.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bachmut | Ukraina | Wojna w Ukrainie 2022 | su-34 | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy