Reklama

Ukraina. Pancerny pojazd celowo rozjechał auto. W środku był cywil [WIDEO]

Rosyjska załoga pancernego pojazdu specjalnie zmieniła trasę, by rozjechać przypadkowe auto w obwodzie kijowskim. Zdarzenie nagrali okoliczni mieszkańcy. Chwilę później pancerny pojazd agresorów - jakby nic się nie stało - ruszył w dalszą drogę. Na ratunek kierowcy samochodu rzucili się świadkowie.

Ukraińskie władze informują, że wojska Rosji próbują zdobyć Kijów. Armia nasłana przez Władimira Putina atakuje miasto od strony Czernihowa i Iwankowa. Ponadto stolica znalazła się w piątek pod ciężkim ostrzałem rakietowym.

Wojna na Ukrainie. Druga doba inwazji Rosji - czytaj relację na żywo

Wojna na Ukrainie. Transporter opancerzony rozjeżdża jadący samochód

Rosyjskie czołgi i pojazdy pancerne dotarły do obwodu kijowskiego, gdzie poruszają się m.in. po publicznych drogach. W sieci pojawiło się nagranie z tamtych okolic, na którym widać, jak jeden z bojowych wozów piechoty rozjeżdża przypadkowe auto. Jego załoga najpewniej zrobiła to celowo, ponieważ nagle zjechała ze swojego pasa ruchu.

Reklama

Wideo wykonał jeden z mieszkańców Ukrainy, a na Twitterze zamieścił je Franak Viačorka, współpracownik Swiatłany Cichanouskiej - białoruskiej opozycjonistki. "Nad cywilnym samochodem przejechał rosyjski pojazd. Przerażający materiał filmowy. Moje myśli są z mieszkańcami Ukrainy" - napisał.

Według nieoficjalnych informacji, widoczny na nagraniu bojowy wóz piechoty należał do armii Ukrainy, ale został przejęty przez prorosyjskich dywersantów.

Internauta: Mężczyzna w samochodzie przeżył

Jak dodał inny użytkownik Twittera, relacjonujący wydarzenia na Ukrainie, mężczyźnie, który jechał autem, udało się przeżyć. Był jednak ranny i zakleszczony we wraku. Świadkowie pomogli mu wydostać się ze zniszczonego samochodu, używając łomów i siły własnych rąk.

Prawdopodobnie to samo zdarzenie widać też na innym filmie. Na drugim nagraniu pojazd pancerny "zjeżdża" z zaatakowanego auta i rusza w dalszą drogę.

Kolejny alarm w Kijowie. Mieszkańcy powinni iść do schronów

W piątek w Kijowie po raz kolejny ogłoszono alarm przeciwlotniczy, a mieszkańców władze proszą o udanie się do schronów. Interfax-Ukraina pisze o wybuchach, które słychać w okolicy lotniska Żuliany.

W internecie opublikowano nagrania pokazujące rosyjski sprzęt wojskowy z oznaczeniami Z. Według telewizji Nastojaszczeje Wriemia (Radio Free Europe) są to nagrania spod ukraińskiej stolicy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kijów | Ukraina | nagranie | Wojna w Ukrainie 2022 | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy