Reklama

Reklama

Ukraina ostrzega przed ostrzałem z terytorium Białorusi

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że wzrasta groźba ostrzałów rakietowych i nalotów z terytorium Białorusi. Rosjanie przenieśli pociski "Iskander-M" około 50 km od granicy z Ukrainą. Jak podaje Nexta zabronione jest przemieszczanie się przy granicy ukraińsko-białoruskiej.

Jak informuje Sztab Generalny wojska rosyjskie nadal prowadzą ofensywę na wschodzie kraju. Intensywny ostrzał jest prowadzony na całej linii frontu. 

"Wróg kontynuuje stosowanie taktyki terroru wobec ukraińskiej ludności cywilnej na zajętych terytoriach, pogarsza się socjalno-ekonomiczna sytuacja na południu i wschodzie Ukrainy" - zaznacza sztab.

Minionej doby siły ukraińskie na kierunku donieckim i ługańskim odparły 16 rosyjskich ataków i zniszczyły m.in. osiem czołgów przeciwnika. Siły powietrzne strąciły m.in. sześć bezzałogowców i pocisk manewrujący.

Reklama

Sztab raportuje m.in., że Rosjanie koncentrują się na operacji ofensywnej, by otoczyć Lisiczańsk i Siewierodonieck i wyjść na administracyjną granicę obwodu ługańskiego na wschodzie kraju. Siły przeciwnika przygotowują się też do wznowienia ofensywy na kierunku słowiańskim i zaporoskim.

Ukraina ostrzega przed atakiem z terytorium Białorusi

"Wzrasta groźba ostrzałów rakietowych i nalotów na Ukrainę z terytorium Białorusi" - ocenił Sztab Generalny Sił Zbrojnych broniącego się państwa.

Jak podał, Rosjanie, którzy korzystają z białoruskiej ziemi, przenieśli pociski "Iskander-M" do obwodu brzeskiego, około 50 kilometrów od granicy z Ukrainą.

Ukraina zabrania przemieszczania się w pobliżu granicy

Ukraina zabrania przemieszczania się w pobliżu granicy z Białorusią - informuje Nexta, powołując się na decyzję regionalnych władz w Równem.

Ograniczenie ma obowiązywać co najmniej do końca stanu wojennego.

Reklama

Reklama

Reklama