Reklama

Ukraina. Ołeksij Daniłow: Rosja przygotowuje się do maksymalnej eskalacji

Główne walki nadejdą i odbędą się w tym roku, w ciągu dwóch-trzech miesięcy - uważa sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow. - Rosja przygotowuje się do maksymalnej eskalacji - powiedział.

Ołeksij Daniłow w rozmowie z Sky News mówił o nadchodzących miesiącach i znaczeniu, jakie będą miały dla przebiegu wojny w Ukrainie.

- Rosja przygotowuje się do maksymalnej eskalacji. Ściąga wszystko, co może, prowadzi szkolenia i treningi - mówił.

Jak przekazał, Ukraina spodziewa się, że wojska rosyjskie mogą przeprowadzić ataki na trzech kierunkach - z północy, południa i wschodu. - Nie wykluczamy żadnego scenariusza w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni - powiedział.

Daniłow: Główne walki dopiero nadejdą

Daniłow zaznaczył, że obecnie ukraińskie wojsko może liczyć na większą pomoc ze strony swoich sojuszników niż przez kilkoma miesiącami, ale nie oznacza to, że siły Ukrainy nie ponoszą strat w walkach.  

Reklama

- Za nami bardzo trudny czas, ale zdaję sobie sprawę, że główne walki dopiero nadejdą i odbędą się w tym roku, w ciągu dwóch-trzech miesięcy. To będą decydujące miesiące wojny - przekazał.

ZOBACZ: Gen. Waldemar Skrzypczak: Rozstrzygnięcie militarne nastąpi w ciągu dwóch miesięcy

Podkreślił, że z tego powodu w ostatnim czasie Ukraina prosiła swoich sojuszników o kolejne dostawy broni, w tym o broń, dzięki której ukraińscy żołnierze będą mogli walczyć szybciej i skuteczniej.

Daniłow przekazał, że nie tylko Rosja przygotowuje się do ataku. - Mamy własne plany - zaznaczył, dodając, że sojusznicy Ukrainy mają wgląd w te plany.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | ołeksij daniłow | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy