Reklama

Ukraina odparła rosyjskie ataki w Donbasie

Armia rosyjska przeprowadziła przeprowadziła kilkadziesiąt uderzeń lotniczych i ostrzałów wzdłuż linii frontu. Ukraińskie wojsko minionej doby odparło rosyjskie ataki w okolicach 14 miejscowości w obwodzie ługańskim i donieckim na wschodzie Ukrainy - poinformował rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksander Štupun.

W czwartek rosyjskie wojsko przeprowadziło pięć ataków rakietowych na ukraińską infrastrukturę cywilną w obwodzie charkowskim i donieckim - napisał w komunikacie sztab. 

Armia rosyjska przeprowadziła 30 uderzeń lotniczych na pozycje ukraińskiego wojska i ponad 35 ostrzałów miejscowości wzdłuż linii frontu z wykorzystaniem wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. 

Ukraina odpowiada na ataki Rosji

Według sztabu w okupowanej części obwodu chersońskiego na południu kraju rosyjskie siły wzmocniły działania filtracyjne. Na Krymie prowadzone są przygotowania do kolejnej fali mobilizacji. 

Reklama

Ukraińskie lotnictwo przeprowadziło 19 uderzeń na miejsca zgrupowania wojsk rosyjskich, składy uzbrojenia i sprzętu przeciwnika oraz trzy ataki na rosyjskie pozycje rakietowe - dodano w komunikacie sztabu. Siły ukraińskie zaatakowały też m.in. cztery punkty dowodzenia przeciwnika. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Ukraina | Rosja | Donbas

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy