Reklama

Reklama

Ukraina. Nad Kijowem strącono dwa rosyjskie samoloty

Ukraińskie siły zbrojne zniszczyły w nocy ze środy na czwartek dwa rosyjskie myśliwce Suchoj Su-35 i Su-30 - podał ukraiński Sztab Generalny. Głównodowodzący armii ukraińskiej Wałerij Załużny poinformował o tym w raporcie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Według informacji ukraińskich wojskowych w sumie w ciągu ostatnich 24 godzin zniszczono ponad dziesięć rosyjskich "celów powietrznych."

Zobacz też: Wojna w Ukrainie. Jakie są warunki porozumienia?

Jak informują ukraińskie media, od początku inwazji strona rosyjska straciła ponad 80 samolotów i 108 śmigłowców.

Informacje te nie mogły być niezależnie zweryfikowane.

Znaczne straty Rosjan

"Według stanu na 15 marca 2022 r. przeciwnik utracił (został całkowicie zniszczony lub utracił zdolność bojową) do 40 proc. jednostek, biorących udział w tak zwanej 'operacji' na terytorium Ukrainy. Operacja ofensywna przeciwko Ukrainie trwa" - napisano w raporcie Sztabu Generalnego na Facebooku.

Reklama

"Przeciwnik stara się wzmocnić zgrupowanie wojsk, dodatkowo przenosząc na Ukrainę batalionowe grupy taktyczne złożone ze skonsolidowanych jednostek, które poniosły straty w ciągu pierwszych dziesięciu dni operacji, najemników wojskowych spośród cudzoziemców. Ponadto, zgodnie z dostępnymi informacjami, rosyjskie dowództwo wojskowe zdecydowało o zwolnieniu wczesnych kadetów wyższych wojskowych instytucji edukacyjnych w Federacji Rosyjskiej, z ich późniejszym udziałem w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie" - sprecyzowano.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy