Reklama

Reklama

Ukraina. Media: Przejście graniczne Hoptiwka jest w rękach ukraińskich

Ukraińscy żołnierze są w Hoptiwce - podała w niedzielę agencja UNIAN, powołując się na żołnierzy 130. batalionu obrony terytorialnej. Znajduje się tam przejście graniczne Hoptiwka-Niechotiejewka między Ukrainą a Federacją Rosyjską.

Żołnierze oświadczyli, że 11 września Hoptiwka "przeszła pod kontrolę sił zbrojnych Ukrainy". Sztab Generalny armii ukraińskiej jak dotąd nie potwierdził tych doniesień.

Hoptiwka, położona koło wsi o tej samej nazwie, to samochodowe przejście graniczne leżące na drodze międzynarodowej E105. Rosyjska część przejścia nosi nazwę Niechotiejewka. Niedaleko, bardziej w głębi terytorium Ukrainy, znajduje się miejscowość Kozacza Łopań. 

Również o niej podano w niedzielę, że została wyzwolona z rąk rosyjskich. Oficjalnie również te informacje nie zostały potwierdzone.

Reklama

Kontrofensywa ukraińskich wojsk

W ostatnich dniach siły ukraińskie prowadzą udane natarcie w części obwodu charkowskiego, którego pierwszym głośnym sukcesem było wyzwolenie miejscowości Bałaklija

Według oficjalnych informacji władz Ukraińcy zdołali wedrzeć się w głąb pozycji rosyjskich na ok. 50 km. Informowano m.in. o odbiciu Kupiańska.

"Rosyjskie wojska wycofały się z miasta Izium" - podał z kolei w sobotę rosyjski przywódca w obwodzie donieckim. Informację potwierdziła także prokremlowska agencja informacyjna TASS. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy