Reklama

Ukraina: "Kapitan HIMARS" zwrócił się do Rosjan: Daję ci możliwość, żebyś wrócił żywy

Ukraińscy żołnierze nagrali wideo, na którym "Kapitan HIMARS" zwraca się do Rosjan walczących w Ukrainie. - Daję ci możliwość, żebyś wrócił do domu żywy - mówi na nagraniu. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia w Makiejewce w obwodzie donieckim doszło do ataku przy użyciu wyrzutni HIMARS. Według ukraińskich źródeł zginęło wówczas 400 rosyjskich żołnierzy.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie wykonane przez ukraińskich żołnierzy, na którym usłyszeć można apel "Kapitana HIMARS-a" do Rosjan walczących w Ukrainie.  

- Rosyjski żołnierzu. Nazywam się Kapitan HIMARS. Daję ci możliwość, żebyś wrócił do domu żywy. Podaj mi współrzędne, w których znajduje się sprzęt wojskowy, gdzie są sztaby, amunicja i nie będziemy tam uderzać. Tak uratujesz swoje życie i życie swoich przyjaciół - można usłyszeć na nagraniu.  

Atak HIMARS-ów zginęło 400 Rosjan 

Centrum Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy powiadomiło, że w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia doszło do ataku na rosyjską kwaterę na Donbasie. Atak został przeprowadzony przy wykorzystaniu wyrzutni HIMARS. 

Reklama

Na skutek ataku sił ukraińskich na rosyjską bazę w szkole w Makiejewce w obwodzie donieckim zginęło 400 Rosjan, a około 300 zostało rannych - powiadomiła w poniedziałek armia ukraińska. 

Według ministra obrony Federacji Rosyjskiej, Siergieja Szojgu na skutek ataku w Makiejwce miało zginąć 63 rosyjskich żołnierzy, a 100 zostało rannych. Jak przekazał, zaatakowano budynek, w którym mieszkali zmobilizowani żołnierze.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | wyrzutnie HIMARS | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy