Reklama

Reklama

Ukraina: Iwan Fedorow: Siły ukraińskie zemściły się za atak Rosjan na szpital

Mer Melitopola Iwan Fedorow przekazał, że Siły Zbrojne Ukrainy zemściły się za atak Rosjan na szpital położniczy w Wilniańsku. W nocy z wtorku na środę, w wyniku ostrzału sił rosyjskich w szpitalu zmarł noworodek.

Według Fedorowa, siły ukraińskie w ramach zemsty zniszczyły system rakietowy S-300, z którego został przeprowadzony atak na szpital.

"Nasi żołnierze po raz kolejny udowodnili - nie wybaczymy wrogowi. Wszyscy raszyści zostaną zlikwidowani" - napisał. 

Jak przekazał Fedorow, ukraińscy żołnierze po rosyjskim ataku na szpital zlokalizowali, z jakiego miejsca dokładnie Rosjanie wystrzelili pociski. 


Wojna w Ukrainie. Rosjanie zaatakowali szpital w Wilniańsku

W nocy z wtorku na środę Rosjanie ostrzelali budynek oddziału położniczego szpitala w Wilniańsku w obwodzie zaporoskim. Jak przekazał szef obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch, podczas ataku zabite zostało niemowlę. "Smutek wypełnia nasze serca. Dziecko, które właśnie pojawiło się na świecie, zostało zabite" - napisał. 

Reklama

Atak udało się przeżyć matce dziecka i lekarzom pracującym w szpitalu. 

Rosyjski atak za pośrednictwem Twittera skomentowała pierwsza dama Ukrainy, Ołena Zełenska

"Zmarł dwudniowy chłopiec. To okropny ból. Nigdy nie zapomnimy i nigdy nie wybaczymy. Szczere kondolencje dla bliskich dziecka. Szybkiego powrotu do zdrowia dla poszkodowanych. Nasze serca są z wami" - napisała. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy