Reklama

Reklama

Ukraina idzie za ciosem. Media o odwrocie spod Chersonia

W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne informacje o sukcesie kontrofensywy Ukrainy. Według nieoficjalnych ustaleń, Siły Zbrojne tego kraju dotarły do miejscowości Dawidowy Bród - to około 100 kilometrów od Chersonia.

Nagranie, na którym ukraińscy wojskowi wieszają flagę nad miejscowością Dawydowy Bród na froncie chersońskim, obiegło ukraińskie sieci społecznościowe. 

Ukraina a Chersoń. Media o kontrofensywie Ukraińców

Pojawiają się informacje o kolejnych wyzwolonych miejscowościach na tym odcinku.

Nagranie z wywieszeniem ukraińskiej flagi opublikowała w Telegramie agencja UNIAN.

Czytaj też: Pierwszy kraj uznał pseudoreferenda w Ukrainie. Skrytykował przy tym USA

Reklama

Dawidowy Bród. Media o sukcesach pod Chersoniem

Ani tej informacji, ani innych doniesień o szybkim ruchu ukraińskich wojsk, na razie nie komentują władze. Dzień wcześniej Wołodymyr Zełenski potwierdził wyzwolenie dwóch małych miejscowości w obwodzie chersońskim - Archanhelskego i Myrolubiwki.

W internecie pojawiło się m.in. nagranie z wyzwolonej miejscowości Nowopetriwka (niedaleko od miejscowości Archanhelske), gdzie mieszkańcy witają ukraińskich żołnierzy.

Wcześniej w sieciach społecznościowych pojawiły się niepotwierdzone doniesienia o udanych działaniach ofensywnych wojsk ukraińskich w obwodzie chersońskim, na zachodnim brzegu Dniepru, m.in. o zajęciu miejscowości Chreszczeniwka i Zołota Bałka.

- Wygląda na to, że pod naporem działań ukraińskich Rosjanie wycofują się na całej linii frontu na północny wschód od Chersonia - ocenił Mariusz Cielma, redaktor "Nowej Techniki Wojskowej".

Według nieoficjalnych danych Ukraińcy przesunęli się wzdłuż Dniepru co najmniej do miejscowości Dudczany. Dalsze skuteczne posuwanie się Ukraińców na południe może doprowadzić do załamania rosyjskiego frontu pod Chersoniem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy