Reklama

Ukraina: Eksplozje w okupowanym Mariupolu

Jak informuje mariupolska rada miejska, późnym wieczorem w okupowanym mieście doszło do co najmniej 11 wybuchów. Z niepotwierdzonych danych wynika, że eksplozje miały miejsce w punktach, gdzie stacjonują Rosjanie.

"Do tej pory w okupowanym przez Rosję mieście odnotowano 11 eksplozji. (...) Prawdopodobnie w miejscach koncentracji sił wroga" - napisano w komunikacie.

Poinformowano również o problemach z energią elektryczną w niektórych dzielnicach okupowanego miasta. Pierwsza eksplozja została stwierdzona około godziny 22:30. Obecnie weryfikowane są skutki wybuchów.

Sytuacja w okupowanym Mariupolu

Przed napaścią Rosji na Ukrainę liczba mieszkańców Mariupola wynosiła około 430 tys. Według ONZ miasto opuściło około 350 tys. cywilów. Nie ma dokładnych danych na temat ofiar rosyjskiej agresji w Mariupolu. Ukraińskie władze oceniają, że od lutego do maja 2022 roku mogły tam zginąć dziesiątki tysięcy osób.

Reklama

W zrujnowanym mieście panuje bardzo trudna sytuacja humanitarna. Brakuje m.in. żywności, wody, lekarstw, ogrzewania, środków higienicznych i łączności.

Mariupol miał znaczenie symboliczne podczas obecnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W 2014 roku ukraińska armia zdołała odbić miasto z rąk prorosyjskich separatystów. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mariupol | Ukraina | wybuchy | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy