Reklama

Ukraina: Dmytro Kułeba o wybuchu w Madrycie: Nowa forma terroru

Dwie ambasady Ukrainy, oprócz tej w Madrycie, w środę i czwartek otrzymały "bardzo konkretne groźby" - przekazał szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Jak ocenił, jest to "nowa forma terroru". Szef ukraińskiego MSZ po wybuchu w Madrycie zarządził pilne wzmocnienie ochrony placówek dyplomatycznych za granicą.

- To jednoznacznie nowa forma terroru. Wspólnie z hiszpańskimi władzami bardzo aktywnie pracujemy nad tym, by ustalić, kto za tym stoi. Niewątpliwie domyślamy się, kto za tym stoi, ale trzeba prześledzić całą sieć agentów i osób, zaangażowanych w tę kampanię - powiedział minister w Łodzi, gdzie trwa posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE.

Jak dodał, oprócz środowego incydentu w Madrycie "doszło też do innych niepokojących wydarzeń, niezwiązanych z materiałem wybuchowym, lecz z przysyłaniem do ambasad Ukrainy bardzo konkretnych gróźb".

Reklama

Przekazał, że MSZ wkrótce wyda oficjalny komentarz w tej sprawie.

Ukraina. Kułeba wydał pilne polecenia po wybuchu w Madrycie

Biorąc pod uwagę te zdarzenia, można stwierdzić, że trwa "celowa kampania na szeroką skalę" przeciwko Ukrainie.

Jak poinformował w środę rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko, po wybuchu w ambasadzie Ukrainy w Madrycie Kułeba zarządził pilne wzmocnienie ochrony ukraińskich placówek dyplomatycznych za granicą. Koperta, która przyszła do ambasady w Madrycie, wybuchła podczas kontroli. Ranny został komendant ochrony placówki. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Dmytro Kułeba | Ukraina | Madryt | ambasada

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy