Reklama

Reklama

Ukraina: Były szef SBU zatrzymany. Ma być oskarżony o zdradę stanu

Roman Dudin, były szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w obwodzie charkowskim został zatrzymany i oskarżony o zdradę stanu - powiadomił portal Ukraińska Prawda. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w maju zdymisjonował Dudina. - Od pierwszych dni wojny nie działał w obronie miasta, myślał o sobie - powiedział wtedy Zełenski.

Według źródeł ukraińskiego portalu w związku z oskarżeniem o zdradę stanu, zatrzymany został Roman Dudin, który do końca maja był szefem SBU w obwodzie charkowskim.

Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy potwierdziło, że doszło do zatrzymania. Więcej informacji na temat sprawy Dudina ma zostać przekazane w poniedziałek. Według ukraińskiego portalu Suspilne do zatrzymania doszło w jednym z zachodnich obwodów Ukrainy

Zełenski: Dudin od pierwszych dni wojny nie działał w obronie miasta

29 maja bieżącego roku prezydent Ukrainy zdymisjonował Romana Dudina, jak powód wskazał niedbałe wykonywanie obowiązków służbowych. Zełenski zapowiedział przeprowadzenie śledztwa w sprawie ukraińskich organów ścigania.

Reklama

- Dudin od pierwszych dni wojny nie działał w obronie miasta, a myślał tylko o sobie - mówił wtedy prezydent Ukrainy.  

Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie w SBU doszło do znaczących przetasowań. Wołodymyr Zełenski w lipcu zwolnił jej szefa Iwana Bakanowa. Jak informowano w mediach, Bakanow był obwiniany o błędy, dzięki którym siłom rosyjskim udało się zająć Chersoń. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy