Reklama

Reklama

Ukraina: Areszt dla Wiaczesława Bogusłajewa. "To człowiek legenda"

Jeden z najbogatszych ludzi w Ukrainie Wiaczesław Bogusłajew aresztowany w Zaporożu - podają ukraińskie media. Były dyrektor "Motora Siczu" - jednego z wielkich przedsiębiorstw przemysłowych - miał współpracować i pomagać rosyjskim siłom okupacyjnym. "To człowiek legenda dla Zaporoża" - zaznacza ukraińska dziennikarka Iryna Romalijska.

Wiaczesław Bogusłajew, honorowy szef firmy "Motor Sicz" w Zaporożu, został zatrzymany w swoim domu, a następnie przewieziony konwojem do Kijowa - poinformowały w sobotę ukraińskie media, które cytuje agencja Reutera.

Były szef producenta turbin przemysłowych oraz były członek parlamentu, jest podejrzany o współpracę i pomoc rosyjskim siłom okupacyjnym.

Ukraina: Wiaczesław Bogusłajew aresztowany. "To człowiek legenda dla Zaporoża"

Według źródeł w aparacie bezpieczeństwa, na które powołuje się Reuters, śledczy, aby dokonać przeszukania, musieli wyłamać drzwi wejściowe do domu podejrzanego. Ukraińska dziennikarka Iryna Romalijska napisała w mediach społecznościowych, że były menadżer był znany z prorosyjskich poglądów.

Reklama

"Bogusłajew to człowiek legenda dla Zaporoża i regionu. I dla Ukrainy. Jeden z najbogatszych ludzi w kraju. 'Czerwony dyrektor'. Ten, który w czasach ZSRR zarządzał dużym przedsiębiorstwem, a potem 'jakoś' stało się ono jego własnością" - napisała Romalijska na Facebooku.

Biznesmena podejrzewa się o dostarczanie Rosji części do helikopterów i samolotów oraz o kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi - wyjaśnia Reuters.

"Motor Sicz" jest znanym producentem silników lotniczych i turbin przemysłowych. Ukraińskie władze w ubiegłym roku zablokowały próby przejęcia firmy przez chińskie spółki. 

Reklama

Reklama

Reklama