Reklama

Ukraina alarmuje. Ponad 20 rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym

Ukraińska Marynarka Wojenna poinformowała, że na Morzu Czarnym znajduje się obecnie 21 rosyjskich okrętów. Cztery załogi mogą przenosić do 24 rakiet manewrujących Kalibr. Z kolei okręty zlokalizowane na Morzu Śródziemnym mogą przenosić do 76 takich rakiet. Wcześniej marynarka informowała o używaniu przez rosyjską armię niedozwolonej broni.

"Na Morzu Czarnym na dyżurze bojowym znajduje się 21 wrogich okrętów, w tym cztery mogące przenosić rakiety manewrujące Kalibr. Ogólna liczba jednostek ognia wynosi 24" - powiadomiono w komunikacie na Facebooku Marynarki Wojennej Ukrainy. 

Z kolei na Morzu Śródziemnym Rosja utrzymuje dziewięć okrętów, w tym pięć mogących przenosić do 76 rakiet manewrujących Kalibr.

Marynarka Wojenna: Rosja używa zakazanej broni

Marynarka wojenna Ukrainy oświadczyła, że wojska rosyjskie używają w atakach przeciwko oddziałom ukraińskim zakazanej broni chemicznej - granatów K-51 z chloropikryną, mającą właściwości gazu bojowego.

Reklama

W oświadczeniu cytowanym przez agencję Interfax-Ukraina marynarka wojenna podała, że takie granaty zrzucane są z dronów na żołnierzy ukraińskich na wschodzie kraju. Oddziały ukraińskiej piechota morskiej podczas tych ataków utrzymywały pozycje, używając środków obrony chemicznej.

Chloropikryna to lotna ciecz, której w czasie pierwszej wojny światowej używano jako bojowego środka trującego.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | ukraina-rosja | okręty | kalibr

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy