Reklama

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy na terytorium całego kraju

W środę rano na terytorium całej Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Według doniesień ukraińskich mediów społecznościowych ogólnokrajowy alarm mógł zostać spowodowany wystartowaniem rosyjskich samolotów stacjonujących na Białorusi - przekazuje Reuters.

Zarówno ukraińskie kanały na Telegramie, jak i agencja Reutera informują, że alarm we wszystkich ukraińskich obwodach może mieć związek ze startem rosyjskich myśliwców z jednego z lotnisk wojskowych na terytorium Białorusi.

Alarm w Ukrainie. "Pozostańcie w schronach"

Sztab generalny ukraińskiej armii wyjaśnił w listopadzie, że myśliwce MiG-31K, które wylatują z lotniska w Maczuliszczach na Białorusi, mogą przenosić rakiety ponaddźwiękowe Kinżał obejmujące swoim zasięgiem całą Ukrainę.

"Dlatego tak często ogłaszany jest alarm przeciwlotniczy w całym kraju" - powiadomiono. Rosyjskie MiG-i nie opuszczają podczas takich lotów przestrzeni powietrznej Białorusi.

Reklama

Jak tłumaczyli wojskowi, maszyny wroga są wykorzystywane do lokalizowania ukraińskich systemów obrony powietrznej. Równocześnie z MiG-31K w tym celu zazwyczaj wylatuje rosyjski samolot wczesnego ostrzegania A-50. 

We wpisach na Twitterze odnośnie do środowego alarmu wydano ostrzeżenia i zalecono pozostanie w schronach.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: alarm przeciwlotniczy | Ukraina | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy