Reklama

Reklama

Uderzenie rakietowe pod Lwowem. Dwie osoby ranne

Rosjanie zaatakowali w środę wieczorem tunel kolejowy, stanowiący kluczową arterię transportową zachodniej Ukrainy. O uderzeniu poinformował szef lwowskiej obwodowej administracji wojskowej Maksym Kozicki. Na razie nie ma informacji o zabitych.

"W środę wieczorem rosyjskie rakiety uderzyły w zachodnią Ukrainę na terenie rejonu stryjskiego w obwodzie lwowskim" - napisał w Telegramie szef lwowskiej obwodowej administracji wojskowej Maksym Kozicki.

Atak rakietowy został przeprowadzony na Beskidzki Tunel Kolejowy przechodzący przez Karpaty w obwodzie lwowskim. Jest to kluczowa arteria transportowa zachodniej Ukrainy, przez którą przechodzi 60 procent ładunków tranzytowych.

Ranne dwie osoby

- Według wstępnych danych, pocisk trafił w obiekt infrastruktury transportowej. Dwie osoby zostały ranne. Na razie nie ma informacji o zabitych. Dane są jeszcze aktualizowane - poinformował Kozicki.

Reklama

Około godz. 21 (godz. 20 w Polsce) we wszystkich regionach Ukrainy, z wyjątkiem Krymu i obwodu chersońskiego, został ogłoszony alarm przeciwlotniczy.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy