Reklama

Trzecia tura rozmów delegacji ukraińsko-rosyjskich. Podano datę

Ukraina i Rosja kontynuują mediacje dotyczące inwazji. Członek delegacji z Ukrainy, deputowany Dawid Arachamia poinformował, że trzecia tura rozmów odbędzie się w poniedziałek 7 marca.

Dawid Arachamia to wpływowy ukraiński deputowany. O terminie trzeciej tury rozmów delegacji ukraińsko-rosyjskich poinformował na swoim profilu na Facebooku. Nie podał żadnych szczegółów.

Wojna na Ukrainie. Ostrzał Mariupola, Wołnowachy i Irpienia

Druga tura rozmów zakończyła się w czwartek. Strona ukraińska nie osiągnęła rezultatów, na które liczyła. Podano jedynie, że zawarto porozumienie o zapewnieniu wspólnie korytarzy humanitarnych. W sobotę okazało się, że mimo ustaleń trwał rosyjski ostrzał wielu miejscowości m.in. Mariupola, Wołnowachy czy Irpienia, co uniemożliwiło ewakuację mieszkańców.   

Reklama

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża przekazał, że ewakuacja ludności cywilnej nie będzie mogła rozpocząć się w sobotę. "Dzisiejsze wydarzenia rozdzierają serce" - podano w komunikacie. "Każda inicjatywa stron konfliktu, która dałaby cywilom wytchnienie od przemocy i pozwoliłaby im dobrowolnie wyjechać na bezpieczniejsze tereny jest mile widziana" - dodano.

Denis Kirejew zastrzelony

W sobotę portal Ukraińska Prawda poinformował, że Denis Kirejew, członek delegacji negocjacyjnej, prowadzącej rozmowy ze stroną rosyjską został zastrzelony przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Władze miały dowody na zdradę stanu, jakiej miał się dopuścić.

Wojna Rosji z Ukrainą

Już 10 dni trwa wojna Rosji z Ukrainą. 24 lutego wojska rosyjskie przekroczyły granicę w związku z rozkazem Władimira Putina, by "zapewnić pokój" w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej - parapaństwach na terenie wschodniej Ukrainy.

Jak wynika z informacji służb oraz lokalnych i zagranicznych mediów, ofiarą rosyjskiej agresji padło nie tylko ukraińskie wojsko oraz infrastruktura krytyczna, ale też cywile i budynki mieszkalne.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Ukraina | Rosja | Mariupol

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy