Reklama

Reklama

Trwają zacięte walki w obwodzie ługańskim. "Rosjanie zaminowali wszystko"

Rosjanie zaminowali "niemal wszystko" - mosty, drogi czy brzegi rzek wokół miast Swatowe i Kreminna w obwodzie ługańskim - przekazał szef władz regionalnych Serhij Hajdaj. Na jedną z takich min najechali podczas akcji także ukraińscy żołnierze. Ze zdarzenia opublikowano materiał.

"Okupanci wysadzili wczoraj w obwodzie ługańskim jeszcze jeden most, by utrudnić postępy sił zbrojnych Ukrainy. Trasa Swatowe-Kreminna jest pod kontrolą ogniową armii ukraińskiej" - napisał Hajdaj w serwisie Telegram. 

Ukraina. Okupowane tereny zaminowane. W sieci nagranie

Dodał przy tym, że Rosjanie zaminowali okoliczne obszary.

Na jedną z rozłożonych przez Rosjan min wjechała grupa ukraińskich żołnierzy, które przemierzała trasę w brytyjskim pojeździe opancerzonym Mastiff. W sieci pojawiło się nagranie z tego zdarzenia. Choć sytuacja była groźna, nikomu nic się nie stało.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Trwają walki o ważną drogę Swatowe-Kreminna

Przed dwoma dniami Hajdaj informował, że droga Swatowe-Kreminna znajduje się praktycznie pod kontrolą wojsk ukraińskich. W niedzielę również oświadczył, że dzięki temu, że Ukraińcy mają nad drogą kontrolę ogniową, "Rosjanie nie mogą już szybko otrzymać" wsparcia i dostaw na tym odcinku frontu.

Trasa R-66, przebiegająca pomiędzy Swatowem a Kreminną i dalej na południe do Rubiżnego, ma zasadnicze znaczenie dla zaopatrzenia rosyjskich oddziałów. Amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW) ocenił w najnowszej analizie, że siły ukraińskie "skonsolidowały postępy i kontynuują operacje ofensywne" na linii Swatowe-Kreminna.

Rzecznik ukraińskiego Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewatyj powiedział 29 października, że walki wzdłuż tej linii nadal trwają. Również on zapewnił, że ukraińska kontrola ogniowa nad głównymi odcinkami drogi R-66 uniemożliwia Rosjanom prowadzenie logistyki i dostaw wzdłuż tej trasy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy