Reklama

Transport czołgów i rosyjskich żołnierzy przejechał przez Mariupol

Rosjanie przygotowują się na ukraiński atak. Ciężarówki wiozące na front czołgi oraz żołnierzy kolejny raz widziane były w Mariupolu. Do sieci trafiły nagrania wojskowego konwoju. Kilka dni wcześniej, również w Mariupolu, widziany był transport tzw. "zębów smoka".

Ciężarówki z czołgami i transportem żołnierzy widziane były na drodze do Berdiańska (obwód zaporoski), położonego na zachód od Mariupola. 

Według informacji zawartych w opisie nagrania - przez Mariupol przejechało 20 ciężarówek z czołgami oraz 30 ciężarówek pełnych żołnierzy. 

Rosjanie wieźli "zęby smoka" przez Mariupol

Kilka dni wcześniej przez Mariupol przejechało kilkadziesiąt ciężarówek.  

Ponad 70 pojazdów oznaczonych literami "Z" i "V", transportujących tzw. "zęby smoka" jechało w stronę Berdiańska. "Zęby smoka" to specjalne umocnienia, która pozwalają zatrzymać na polu walki ciężkie pojazdy, w tym czołgi.

Reklama

Sytuacja w Mariupolu

Rosjanie zajmują miasto od maja 2022 roku. Ostatnie wpisy Andriuszczenki dotyczą taktyki Rosjan związanej z sianiem paniki opartej na absurdalnych doniesieniach.

Propaganda okupantów twierdzi między innymi, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy dzwoni do dzieci w mieście, zachęcając je do odkręcania gazu w domach i mieszkaniach, by narazić na niebezpieczeństwo rodziców.

Jednocześnie w Mariupolu panuje trudna sytuacja humanitarna. Brakuje żywności. Rosjanie chwalą się, że odbudowują miasto, ale wciąż wiele budynków jest zniszczonych i nie nadaje się do użytku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Mariupol | ukraina-rosja | czołgi

Reklama

Reklama

Reklama