Reklama

Tragiczne zdjęcia z Mariupola. Obrońcy żegnają poległych

W czasie walk o Mariupol zginęło około 1200 cywilów - donosi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Miasto portowe od kilkunastu dni jest bombardowane przez wojska rosyjskie. W czasie chwilowego zawieszenia broni Ukraińcy mieli okazję pożegnać i pochować poległych. Zdjęcia masowych pochówków trafiły do sieci.

Od ponad dwóch tygodni Mariupol broni się zaciekle przed rosyjską agresją. Jak donoszą władze oraz służby w Kijowie, na terenie miasta portowego rosyjscy żołnierze wielokrotnie dopuszczali się zbrodni przeciwko ludzkości, a także zbrodni wojennych. 

Wojna w Ukrainie. Mariupol niszczeje pod ostrzałem Rosji. "Okrucieństwo"

Tylko w środę 9 marca - w trakcie zawieszenia broni na czas ewakuacji ludności cywilnej - wojska rosyjskie ostrzelały lokalny szpital pediatryczny. W środku były matki z dziećmi. Ukraińskie władze podały informację o 17 rannych osobach.

Do sprawy odniósł się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Dzieci są pod gruzami. To okrucieństwo. Ile jeszcze świat będzie współuczestnikiem, ignorując terror?" - napisał na Twitterze prezydent Wołodymyr Zełenski i zaapelował po raz kolejny o zamknięcie nieba nad Ukrainą.

Reklama

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Wojna Rosja-Ukraina. Mariupol żegna i chowa poległych

Z kolei w czwartek rano MSW Ukrainy poinformowało, że od czasu rozpoczęcia walk z Rosją na terenie miasta zginęło około 1200 cywilów

Do sieci trafiły zdjęcia, na których pokazano, jak Ukraińcy żegnają i chowają swoich poległych bliskich oraz obrońców Mariupola

Na fotografiach widać ciała w czarnych workach, ale też owinięte w koce. Zwłoki poległych chowane są w masowych grobach na obrzeżach Mariupola. Jak poinformowano, bliscy nie mogą chować ofiar na terenie miasta osobiście, ponieważ uniemożliwia to ostrzał ze strony rosyjskich wojsk.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | Mariupol | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama