Reklama

Tragedia w Browarach. Świat reaguje na śmierć Denysa Monastyrskiego

Po katastrofie śmigłowca pod Kijowem, w którym zginęło kierownictwo MSW Ukrainy, komendant główny policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk złożył kondolencje ukraińskim funkcjonariuszom i pracownikom. Podobne wpisy zamieścili również minister spraw wewnętrznych i administracji Polski Mariusz Kamiński, który zaznaczył, że "jest głęboko wstrząśnięty" oraz prezydent Andrzej Duda. Kondolencje złożyli także przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i premier Ukrainy Denys Szmyhal.

W katastrofie śmigłowca, który rozbił się w środę rano w Browarach w pobliżu Kijowa, zginęli szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewhenij Jenin i jeszcze jeden wiceminister spraw wewnętrznych Jurij Łubkowycz. Według najnowszego bilansu w tragedii zginęło łącznie 15 osób, w tym troje dzieci.

Denys Monastyrski nie żyje. Napływają kondolencje

Kondolencje w imieniu polskiej policji złożył gen. Szymczyk. "Komendant Główny Policji w imieniu własnym, kierownictwa polskiej Policji, policjantów i pracowników cywilnych składa naszym ukraińskim Braciom szczere kondolencje w związku z dzisiejszą katastrofą śmigłowca pod Kijowem, w której zginęło 16 osób, w tym kierownictwo MSW Ukrainy" - podała policja na Twitterze.

Reklama

Prezydent Polski Andrzej Duda napisał: "Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o katastrofie śmigłowca w Browarach po Kijowem, w wyniku której zginęło kilkanaście osób, w tym przedstawiciele kierownictwa resortu spraw wewnętrznych Ukrainy". Dodał, że jego myśli są z rodzinami i bliskimi ofiar.

Kondolencje złożył również Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji Polski, który przekazał w mediach społecznościowych: "Jestem głęboko wstrząśnięty informacją o tragicznej śmierci ministra Denysa Monastyrskiego i dwóch innych członków kierownictwa MSW Ukrainy. Rodzinie zmarłych oraz całemu ukraińskiemu społeczeństwu przekazuję wyrazy głębokiego współczucia. Żegnajcie Przyjaciele".

Premier Ukrainy Denys Szmyhal w swoim wpisie przekazał, że "jest to wielka strata" i złożył kondolencje rodzinom ofiar katastrofy helikoptera w Browarach w obwodzie Kijowskim.

Z kolei przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zaznaczył, że łączą się z obywatelami Ukrainy w żałobie po tragicznej katastrofie helikoptera. Jak dodał, "Denys Monastyrski był wielkim przyjacielem Unii Europejskiej". 

Katastrofa helikoptera w Browarach. Zginęło kierownictwo MSW Ukrainy

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski i jego zastępca Jewhenij Jenin niedawno byli w Polsce. 28 grudnia w Warszawie spotkali się z szefem polskiego MSWiA Mariuszem Kamińskim i wiceministrem Bartoszem Grodeckim, a także komendantem Szymczykiem. Następnego dnia odwiedzili polskich strażaków.

Denys Monastyrski, prawnik i polityk, miał 42 lata. Funkcję ministra spraw wewnętrznych Ukrainy objął w lipcu 2021 roku. Wcześniej był szefem parlamentarnego komitetu ds. działań organów ścigania. Do Rady Najwyższej Ukrainy został wybrany z listy prezydenckiej partii Sługa Narodu 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: katastrofa helikoptera | Denys Monastyrski | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy