Reklama

Reklama

Torturowali rodzinę w Buczy. Ustalono ich tożsamość

Czterej kolejni rosyjscy żołnierze zostali zidentyfikowani przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Mężczyźni są podejrzani o znęcanie się nad ukraińską rodziną mieszkającą w Buczy. Żołnierze stosowali tortury. Próbowali rozstrzelać mężczyznę i grozili jego żonie.

Zidentyfikowani żołnierze to: dwaj sierżanci - Piotr Daniłow i Denis Jerenkow, szeregowy Władisław Osipow oraz podpułkownik Andrij Jermyszko.

Ukraina. Torturowali w Buczy, zostali zidentyfikowani

W marcu 2022 roku przebywali oni w ramach 64. Oddzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych 35. Armii Połączonych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na terenie Buczy

Z ustaleń ukraińskich służb wynika, że mężczyźni brutalnie torturowali jedną z rodzin. Włamali się do domu i próbowali uzyskać informacje o położeniu wojsk ukraińskich. Stosowali też groźby. 

Gdy zdali sobie sprawę, że członkowie rodziny popierają stronę ukraińską, rozpoczęli tortury. Domagali się podania adresów żołnierzy z Buczy i lokalnych patriotów. Następnie właściciel posesji został wyprowadzony na podwórko. Żołnierze rozebrali go, powalili na ziemię i zaczęli kopać. Gdy tortury nie przynosiły oczekiwanego rezultatu, planowali rozstrzelać mężczyznę, jednak udało mu się uciec. 

Reklama

Wojna w Ukrainie. Rosyjscy żołnierze zidentyfikowani

Żołnierze znęcali się również nad jego żoną. Grozili, że zostanie okaleczona i zabita, jeśli nie powie, gdzie uciekł mąż. Ostatecznie żołnierze opuścili dom w Buczy. 

Wszyscy zostali powiadomieni o podejrzenia popełnienia przestępstwa naruszenia praw i zwyczajów wojennych Kodeksu Karnego Ukrainy. Dokumentację przestępstwa przeprowadzili śledczy SBU pod kierownictwem Prokuratury Okręgowej w Kijowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy